LÄHTÖLISTAT AGILITYKISOIHIN 27.10 
KISAAJA, TARKISTATHAN AIKATAULUN TÄÄLTÄ VIELÄ PERJANTAINA!

 

Aita-putkiralli klo 10:30

Pumpit (rataantutustuminen klo 10:30)
Cilla (keskikokoinen villakoira) ja Alissa Suokas
Digi (jackrussel) ja Emilia Eerola

15cm (rataantutustuminen klo 10:30)
Toma (pon) ja Vuokko Koskinen
Kaiku (jackrussel) ja Satu Munnukka
Sissi (kleinspitz) ja Nea Friberg
Taru (papillon) ja Sonja Rantala
Mauno (kääpiösnautseri) ja Anu Turu
Isla (cockerspanieli) ja Anni Ala-Outinen
Lola (englanninspringerspanieli) ja Katri Kinnula
Beili (coton de tuléar) ja Inka Kähönen

Tsikka (x-rotu) ja Vera Hakala
Ella (skotlanninterrieri) ja Mikaela Selander
Bolt (papillon) ja Kenneth Hiltunen

Sylvi (staffordshirenbullterrieri) ja Eeva Lavikka
Onni (cockerspanieli) ja Paula Pöysti
Jade (bichon frise) ja Aino Virolainen

25cm (rataantutustuminen klo 11:15)
Riko (espanjanvesikoira) ja Iiris Kohonen
Vicky (kääpiövillakoira) ja Isa Ypyä
Pipsa (x-rotu) ja Irma Nylander
Vero (kääpiövillakoira) ja Laura Miettinen
Ama (mittelspitz) ja Venla Ylesmäki
Dani (shetlanninlammaskoira) ja Sara Veko
Lady (mittelspitz) ja Kiia Mäkirinta
Vela (cockerspanieli) ja Laura Pietilä

Minttu (papillon) ja Camilla Sandholm
Haave (mudi) ja Kati Turunen
Stella (kääpiösnautseri) ja Susanna Karlsson
Mali (keskikokoinen villakoira) ja Tilda Juntunen

35cm (rataantutustuminen klo 11:15)
Bert (australian labradoodle) ja Rosita Halonen
Mori (dobermann) ja Hanna Pasanen
Tessa (x-rotu) ja Marianna Roine
Nala (bordercollie) ja Iina Savenius
Rimma (belgianpaimenkoira groenendael) ja Ella Nevalainen
Siru (x-rotu) ja Laura Vuorinen

Totoro (isovillakoira) ja Laura Koskela
Felix (etnankoira) ja Emma Hiilesniemi

Breco (kooikerhondje) ja Jenni Vepsäläinen
Vilppu (novascotiannoutaja) ja Kati Turunen


45cm (rataantutustuminen klo 11:15)
Toska (whippet) ja Siiri Suihko
Weeti (shetlanninlammaskoira) ja Pia Dromberg
Sisu (valkoinenpaimenkoira) ja Jenna Jylhä
Hulda (gordoninsetteri) ja Mika Holopainen
Toivo (australianpaimenkoira) ja Tuire Kajaste



Möllirata

Pikkumini (rataantutustuminen noin klo 12:50)
Taru (papillon) ja Sonja Rantala
Jymy (coton de tulear) ja Leena Hammar-Staf
Sissi (kleinspitz) ja Nea Friberg
Ella (skotlanninterrieri) ja Mikaela Selander
Bolt (papillon) ja Kenneth Hiltunen
Jippu (kääpiösnautseri) ja Venla Grönberg

Mini (rataantutustuminen noin klo 12:50)
Leeloo (bostoninterrieri) ja Jonna Modev
Vero (kääpiövillakoira) ja Laura Miettinen
Ama (mittelspitz) ja Venla Ylesmäki
Mauno (kääpiösnautseri) ja Anu Turu
Vicky (kääpiövillakoira) ja Isa Ypyä
Beili (coton de tuléar) ja Inka Kähönen
Lady (mittelspitz) ja Kiia Mäkirinta
Jedi (portugalinpodengo) ja Sanna Ylesmäki

Minttu (papillon) ja Camilla Sandholm
Bixie (papillon) ja Kenneth Hiltunen, kisaava
Capo (shetlanninlammaskoira) ja Kirsi Ojanen
Stella (kääpiösnautseri) ja Susanna Karlsson, kisaava


Medi (rataantutustuminen noin klo 13:30)
Pipsa (x-rotu) ja Irma Nylander
Hilja (cockerspanieli) ja Emma Sivonen
Xia (shetlanninlammaskoira) ja Venla Ylesmäki
Urho (kääpiösnautseri ) ja Anu Turu, kisaava
Vicky (shetlanninlammaskoira) ja Iina Savenius, kisaava
Lissu (walesinterrieri) ja Helena Lehtinen

Breco (kooikerhondje) ja Jenni Vepsäläinen

Pikkumaksi (rataantutustuminen noin klo 14)
Weeti (shetlanninlammaskoira) ja Pia Dromberg
Rudi (espanjanvesikoira) ja Iiris Kohonen
Tessa (x-rotu) ja Marianna Roine
Hulda (gordoninsetteri) ja Mika Holopainen

Sisu (valkoinenpaimenkoira) ja Johanna Kosonen

Maksi (rataantutustuminen noin klo 14)
Toska (whippet) ja Siiri Suihko
Pekko (australianpaimenkoira) ja Anna Vilpas
Moritz (australianpaimenkoira) ja Virva Kuusi

Toivo (australianpaimenkoira) ja Tuire Kajaste
Kapu (barbet) ja Mikko Hammar