TULOKSET 27.10.2018 (puhtaan radan tehneet)

Aita-putkiralli

Pumpeilla ja 15cm rimoilla menneet
1. Bolt (papillon) ja Kenneth Hiltunen 0, aika 18,19s
2. Digi (jackrussel) ja Emilia Eerola 0, aika 19,07s
3. Tsikka (x-rotu) ja Vera Hakala 0, aika 20,93
4. Sylvi ja (staffordshirenbullterrieri) Eeva Lavikka 0, aika 21,72s /
4. Jade (bichon frise) ja Aino Virolainen 0, aika 21,72s
6. Beili (coton de tulear) ja Inka Kähönen 0, aika 23,2Tar1s
7. Ella (skotlannintarrieri) ja Mikaela Selander 0, aika 23,94s
8. Taru (papillon) ja Sonja Rantala 0, 26,44
9. Sissi (kleinspitz) ja Nea Friberg 0, 29,93
10. Mauno (kääpiösnautseri) ja Anu Turu 0, 35,88
 

Korkeudet 25cm, 35cm ja 45cm
1. Mali (keskikokoinen villakoira) ja Tilda Juntunen 0, aika 17,53s
2. Tessa (x-rotu) ja Marianna Roine 0, aika 17,78s
3. Stella (kääpiösnautseri) ja Susanna Karlsson 0, aika 17,87s
4. Siru (x-rotu) ja Laura Vuorinen 0 aika 17,91s
5. Minttu (papillon) ja Camilla Sandholm 0, aika 18,03s
6. Weeti (shetlanninlammaskoira) ja Pia Dromberg 0, aika 18,35s
7. Breco (kooikerhondje) ja Jenni Vepsäläinen 0, aika 18,57s
8. Felix (etnankoira) ja Emma Hiilesniemi 0, aika 18,93s
9. Vela (cockerspanieli) ja Laura Pietilä 0, aika 20,31s
10. Pipsa (x-rotu) ja Irma Nylander 0, aika 20,47s
11. Rimma (belgianpaimenkoira gr.) ja Ella Nevalainen 0, aika 20,75
12. Vicky (kääpiövillakoira) ja Isa ypyä 0, aika 21,06s
13. Vilppu (novascotiannoutaja) ja Kati Turunen 0, aika 22,38s
14. Ama (mittelspitz) ja Venla Ylesmäki 0, 25,10s
15. Dani (shetlanninlammaskoira) ja Sara Veko 0, 26,85s
16. Haave (mudi) ja Kati Turunen 0, 28,47s

 

Möllirata (puhtaan radan tehneet)

Pikkumini/mini
1. Stella (kääpiösnautseri) ja Susanna Karlsson -16,84
2. Lady (mittelspitz) ja Kiia Mäkirinta -16,68
3. Leeloo (bostoninterrieri) ja Jonna Modev -15,21
4. Bixie (papillon) ja Kenneth Hiltunen -15,03
5. Vicky (kääpiövillakoira) ja Isa Ypyä -11,56
6. Taru (papillon) ja Sonja Rantala -9,13
7. Ella (skotlanninterrieri) ja Mikaela Selander -8,81
8. Jymy (coton de tulear) ja Leena Hammar-Staf -7,81
9. Beili (coton de tulear) ja Inka Kähönen - 5,31

Medi
1. Xia (shetlanninlammaskoira) ja Venla Ylesmäki -8,1
2. Hilja (cockerspanieli) ja Emma Sivonen, -2,91
3. Urho ( kääpiösnautseri) ja Anu Turu -0,1
4. Vicky (shetlanninlammaskoira) ja Iina Savenius +12,31

Pikkumaksi/maksi
1. Moritz (autralianpaimenkoira) ja Virva Kuusi -11,72
2. Rudi (espanjanvesikoira) ja Iiris Kohonen -6,34
3. Weeti (shetlanninlammaskoira) ja Pia Dromberg -3
 

Kiitos kaikille osallistujille upeasta kisapäivästä!

 



,